Yumruk ve Araba: The End of the F***ing World*

İnsanlar cevap olamazlar, sadece yeni sorular yaratırlar

THE END OF THE F***ING WORLD (NETFLIX)

Herkesin bir çeşit politika yürüttüğü, birbirine nezaketen gülümsediği, gerçek düşüncelerini söylemekten uzak durduğu, “her gerçeğin her yerde söylenmesinin” mümkün olmadığı, sahtelikler içinde yolumuzu bulmaya çalıştığımız şu enteresan dünyaya bir yumruk ve araba ile karşı koymaya çalışan iki manyağın hikayesi. The End Of The F***ing World.

Görsel: https://www.imdb.com/title/tt6257970/mediaviewer/rm1927369472

Bu iki arkadaş yaşadıkları yerden hayli sıkılmışlar ve bir şeylerin değişmesini istiyorlar. Tanışmaları, birbirlerine bakış açıları, beklentileri diğer insanlardan hayli farklı. Diğer insanların “kaçık” diye yaftalayıp uzak duracağı bu iki karakter için kullanılabilecek en güzel benzetme tencere kapak olur sanırım. Birbirlerine olan benzerlikleri ve yan yana geldikleri an rol yapmaya ihtiyaç duymamaları, her şeyi açık açık konuşmaları ve bunu, birbirleriyle tanıştıkları andan itibaren yapıyor olmaları onları izlediğim dizilerde gördüğüm karakterlerden ayırıyor.

Dizi toplumun, özellikle de nezaket kuralları ve sakinliği ile bilinen İngiliz toplumunun sinir bozucu hallerini gösteriyor bizlere. Her durumda sakin kalmayı başarabilen ve sinirlerine hakim olabilen bu insanlara hayret ediyorsunuz. Dizinin ana karakterleri de bir süre sonra böyle devam edemeyeceklerini anlayıp hepimizin kafasından geçeni yapıyorlar ve kaçmaya başlıyorlar. Hikaye onları bambaşka maceralara sürüklüyor ve neticede dizi çarpıcı bir final ile sizi bir sonraki sezonu iple çeker bir halde bırakıyor.

Kendisini psikopat olarak gören James’in zaman içerisinde Alyssa ile kurduğu ilişkide fark ettikleri, bu ilişkinin James’e unuttuğu duyguları hatırlatması, Alyssa’nın James’ten nefret eder gibi görünürken aslında onun yanında kendi gibi olabildiğini ve hatta yalnız başınayken bile bu kadar kendi gibi olmadığını fark etmesi gibi birçok durum, karakterlerin gelişimini çok güzel özetliyor.

Diziyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

İzlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler.


*World: Üzerinde yaşamaya çalıştığımız, hatalarımızla her gün daha çok mahvettiğimiz, her şeyiyle daha da soluklaşmaya başlayan evimiz, minik mavi küre. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: