Akışına Bırakmakta Fayda Var: Ölümlü Dünya

Bakın benim parolam sevgidir ama ben şiddeti de yerine göre bir enstrüman olarak kullanırım.

-Ölümlü Dünya

Özel bir gün, bir kutlama ya da organizasyon için ikramlar hazırlayıp bunları servis edebilecek bir yer mi arıyorsunuz? Şanslı gününüzdesiniz çünkü Anadolu Tat 1071 hizmete hazır! Aile müessesemiz senelerdir siz değerli müşterilerine hizmet vermekte, enfes lezzetlerle aklınızı almaktadır. Bir de belki canınızı tabi!

ANADOLUTATBİNYETMİŞBİR!

Komediye aç, dramdan ölmüş insanların olduğu Anadolu topraklarına nefes olan filmlerden birini anlatacağım bugün sizlere. Leyla ile Mecnun dizisindeki Mecnun karakteriyle tanıdığımız Ali Atay yazıp yönetmiş, efsane bir kadro oynamış. Bize de izleyip gülmek kalmış.

Ölümlü Dünya tıpkı Leyla ile Mecnun’da olduğu gibi damaklarda farklı bir tat bırakıyor. Herkese hitap etmeyebilir. Yani klasik bir komedi filmi izleyeceğinizi düşünmeyin. Replikleriyle, atmosferiyle, müzikleriyle öyle bir yakalıyor ki sizi, izlerken gülüyor, “gerçekten öyle ya” deyip düşünüyor, göndermelerini not etmek istiyorsunuz.

İşlerin bambaşka ilerlediği, fizik kurallarının işlemediği, paspasla adam öldürülebilen ve köklü bir örgütün, örgüt üyelerine bir meyve suyu parası dahi veremediği ilginç bir evren burası.

Arkadaşlarınızla sahil kenarında, vakti zamanında Bihter ve Behlül’ün kaçamak evi olarak kullanılan bir evde av partisi vermek istediniz ve Anadolu Tat 1071, harika ikramlarıyla olay yerine geldi. Aaaa, bakın “olay yeri” diyerek verdim işte spoiler’ı!

Ölümlü Dünya, uzun zamandır izlediğim en iyi filmlerden biriydi. İzlemek isteyenlere şimdiden keyifli seyirler!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: