Uzay Emin Ellerde: Space Force

Uzay merakın sahası olmalı, çatışma ve ölümün değil.

Dr. Adrian Mallory

Alarm ile uyanmak herkese zor gelebilir ama sizin için böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü siz Amerika’nın son derece itibarlı(!), maaş konusunda sıkıntı çıkarmayan(!), yol ve yemek dahil tüm haklardan sonuna dek yararlandığınız bir kurumunda, Uzay Kuvvetleri’nde çalışıyorsunuz. Sabahlar sizin için eziyet olmaktan uzak. İşe gittiğiniz her gün önemli bir göreviniz olduğunu bilmenin mutluluğunu yaşıyorsunuz. Bu yüzden yüzünüzden gülümseme ve sakinlik akıyor.

İş yerine adım attığınız anda hayat son sürat akmaya başlıyor. General Naird komutasında çalışmak ayrı bir keyif. Ekip arkadaşlarınız ise son derece sakin, alanında uzman ve sevecen tipler. Böyle bir yerde sorun diye bir şey olmamalı değil mi?

Değil! Çünkü Uzay Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri’nden ayrıldıktan sonra tam bir kendini ispat savaşı veriyor. Harcanan paraya değer olduğunu ispatlamaya çalışan Uzay Kuvvetleri’nde her gün farklı bir sıkıntı, farklı bir sorun yaşanıyor ve çözmek durumunda kalan ekip bazen felaket kararlar verebiliyor. Üstelik Uzay Kuvvetleri’nin komutanı da pek güvenilir bir adam değil. Mark Naird öncülüğünde hayatta kalma mücadelesi veren Uzay Kuvvetleri için yolun sonu görünüyor olabilir.

Uzay gibi derinlemesine araştırmalar yapılan, ciddiyetin ön planda olması gereken bir konuyu son derece ustalıkla ve kıvraklıkla ele alan güzel bir komedi yapımı Space Force. Yapımcılığını The Office dizisinden tanıdığımız Steve Carrell üstleniyor. Bölümleri yarım saat civarında. Her bölümde Uzay Kuvvetleri’nde yaşanan farklı bir kriz ele alınıyor. Netflix’te yayınlanan dizinin ikinci sezonu da yayınlandı. İkinci sezonun bizi merakta bırakan finalinden sonra üçüncü sezonu iple çektiğimi söyleyebilirim.

Kokomo!

İzlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler!

“Uzay Emin Ellerde: Space Force” için bir cevap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: